Závislí teenageři…

.<>

Mobilní telefony jsou našimi pomocníky. Ale co když onu pomoc změníme na závislost? Je známo, že snadno si zvykáme na příjemné věci. Takže zvyknout si, že všechno ihned můžeme vyhledat, že jsme kdykoliv ve spojení, že v případě nudy sáhneme po hře atd, je velmi snadné. Co když se nám ale mobilní telefony trochu vymknou z kontroly?

Jak poslední průzkum společnosti Common Sense Media říká, polovina americké mládeže je na mobilních telefonech závislá. Není hodina, kdy by vydrželi nepoužít mobilní telefon. Mají stálou potřebu co možná nejdřív reagovat na příchozí zprávy nebo e-maily.

Vysoké procento rodičů (celkem 59 procent) je přesvědčeno, že jejich děti ve věku 12–18 let bez mobilního telefonu nevydrží, že se bez něj neobejdou. Toto téma obecně je v rodinách častým důvodem konfliktů. Zhruba 30 procent dětí se kvůli mobilu s rodiči často hádá.

Kolik času u mobilů/počítačů děti tráví?

Jak mobilní telefony, tak počítače jsou velkým lapačem času našich dětí. Dle průzkumu amerických sociologů teenageři tráví mobilem nebo počítačem až 6 hodin denně. Ti starší, ve věku 13–18 let, dokonce až 9 hodin denně. Jaký to na ně má/bude mít dopad, je nyní téma psychologů. Mnoho z nich zastává totiž názor, že tato forma závislosti na počítači/mobilu snižuje (v horším případě blokuje) schopnost empatie, sociálního cítění a celkového přístupu k okolí. Existuje podezření, že má špatný vliv i na paměť našich teenagerů.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz